44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

До початку опалювального сезону у Миколаєві завершаться роботи з реконструкції двох районних котелень

Цьогоріч у Миколаєві завершується реалізація проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який фінансується за рахунок позик, наданих Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Фондом чистих технологій (ФЧТ). Позичальник - Міністерство фінансів України. 

І місто Миколаїв наразі у лідерах за темпами реалізації проєкту. Зазначимо, що в програмі також бере участь Кам'янець-Подільський, Тернопіль, Херсон, Харків і Дніпро.

Про це заявив директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов у ході спілкування з журналістами у п’ятницю, 10 вересня. 

На цей час в рамках проєкту замінено ізоляцію 25,4 км теплових мереж в м. Миколаїв, здійснено монтаж понад сотні індивідуальних та 14 центральних теплових пунктів. Наразі повністю завершено реконструкцію зони теплопостачання з об'єднанням котелень по вул. Самойловича, 42-а та вул. Заводська площа, 1. Також завершено реконструкцію зони теплопостачання з об'єднанням котелень по вул. Спортивна, 1к та вул. Терасна, 16, вул. Нікольська, 8, вул. Бузький Бульвар, 9, вул. Мостобудівників, 6, вул. Велика Морська, 3, 6, 13, 21. 

Окрім цього, за проєктом минулоріч завершено реконструкцію котелень за наступними адресами:
- котельня по вул. Спортивна, 1к;
- котельня по пр. Героїв України, 72;
- котельня по вул. Біла, 71.

Там вже встановлено сучасні високоефективні котлоагрегати, замінено мережеві та підживлювальні насоси, системи ХВП. Все обладнання оснащено перетворювачами частоти обертання і дозволяє працювати без постійної присутності обслуговуючого персоналу, і в результаті покращує якість надання послуг, зменшує витрати на поточний та аварійний ремонти.

Цьогоріч роботи в рамках проєкту продовжуються на котельних по вул. Новозаводська, 48а та вул. Самойловича, 42 (на цій котельні передбачається заміна двох котлів КВГМ- 30 на два нові газові водогрійні котли фірми "Viessmann" типу Vitomax D HW, тепловою потужністю 23,3 МВт, кожен з пальниками німецької фірми "Еlсо". Також, на даному об'єкті передбачається заміна пальників і автоматики для існуючого газового котла ПТВМ- 30 ст. №1, установка перетворювачів частоти датської фірми "Danfoss" на двигуни існуючих димососів і вентилятора подання повітря для котла ПТВМ- 30 ст. №1, заміна мережевих насосів на німецькі насоси фірми "Wilo" 355 кВт з частотними перетворювачами, установка сучасної системи водопідготовки, заміна трубопроводів, запірно-регулюючої арматури й установка системи управління котельною з погодним регулюванням температури). Щодо котельної на вул. Новозаводська, 48а, туди нещодавно прибув вже другий (із трьох необхідних) жаротрубний водогрійний котел Riello RTQ 1000T тепловою потужністю 10 МВТ. Його доставлено спецтранспортом з Італії. На об’єкті завершилися демонтажні роботи та триває підготовка до установки нового обладнання, зокрема й новоприбулих котлів. Модернізація котелень, яку проводить підприємство, дозволить економити енергоресурси та забезпечити містянам надання якісних послуг з постачання теплової енергії.

«До початку опалювального сезону роботи з реконструкції на котельних буде завершено. Все йде за планом. Варто сказати, що це великі районні котельні, і проведення модернізації дозволить зробити їх роботу більш ефективною і економити енергоресурси», - резюмує Микола Логвінов.