44 25 78 - Приймальня

+380957617399, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

«Миколаєву в нинішніх умовах для старту опалювального сезону необхідно 900 млн грн», - Микола Логвінов

«Миколаєву в нинішніх умовах для старту опалювального сезону необхідно 900 млн грн», - Микола Логвінов

Для вчасного старту опалювального сезону у м. Миколаїв підприємствам теплоенергетики – ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» необхідні фінанси у сумі близько 900 млн грн. 

Про це в ефірі телеканалу НІС-ТВ заявив директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
Він пояснив, що ці кошти – це здебільшого оплата за газ НАК «Нафтогаз України», погашення заборгованостей за минулі роки та пені, штрафи і виконавчий збір. 

«Цифра в 900 млн грн виникла через те, що 30 квітня цьогоріч Постановою Кабінету міністрів було відмінено ПСО для НАК «Нафтогаз України» (спеціальні обов’язки НАК «Нафтогаз України» поставляти газ теплогенеруючим компаніям). Як ми працювали до цього – ми вибирали газ до 25 числа місяця наступного за розрахунковим і розраховувалися, якщо рівень розрахунків був не нижчим, ніж 90%, то в нас були номінації на газ, так звані ліміти. 30 квітня це все було відмінено, потім подовжено до 20 травня, і 20 травня все знову зупиняється. І НАК «Нафтгогаз України» одразу виставляє ціну на газ 10 900 грн/ тис.м3, хоча в тарифі у нас 6600, і потребує погашення боргів, вимагаючи 100% передплату. Якщо передплати немає – газ нам припиняють поставляти. При цьому, нас переключають на дочірнє підприємство – «Нафтогаз Трейдинг», - коментує Микола Логвінов. 

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», при цьому, зауважив, що по законодавству України, поки підприємство не розрахується з попереднім постачальником, воно не може перейти до іншого без згоди НАК «Нафтогаз України». 

«Щоб вільно вийти на ринок в ідеальних умовах нам треба віддати 350 млн НАК «Нафтогаз України», 40 млн заплатити пені і штрафів, нарахованих, бо до цього часу немає закону, аби їх списати, близько 10 млн – це виконавчий збір. І враховуючи, що ми виставляємо людям рахунки 10 числа, а до 20 населення розраховується. І якщо вважати, що розрахунок буде  100%, у нас касовий розрив 2 місяці. Потрібно 200 млн грн тільки на газ. «Миколаївоблтеплоенерго» для початку сезону необхідно мінімум 600 млн грн. У той же час у Миколаєві є ще ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ». І це державне підприємство, що знаходиться на стадії приватизації, і йому ніхто не буде допомагати. А на початку опалювального сезону треба буде закривати борги ще й ТЕЦ – це близько 300 млн. Ось звідки сума в 900 млн грн, за умови, що населення розраховуватиметься 100% за послуги. А цього не буває. На сьогодні рівень оплати населення за послуги 90%», - відзначив Логвінов. 

Директор підприємства також додав, що ситуація набуває критичного розмаху по всій країні. І коли міста масово почали виключати гарячу воду (Київ, Вінниця, Житомир, Львів, Полтава та інші), то ця інформація дійшла до Офісу Президента. 

«Були наради і дано розпорядження НАК «Нафтогаз України» встановити ціну не більше 7400 грн/ тис.м3, без авансових платежів, прийняти закон про реструктуризацію боргів та списанню пені та штрафів. На сьогодні ціна 7400 з’явилася, але при цій ціні тариф, який в Миколаєві складає 1482, 50 грн/Гкал має складати 2400 (економічно обґрунтований з нульовою рентабельністю). Це ріст в 900 грн. І НАК «Нафтогаз України» не відійшов від передплати. Вони вимагають 30% передплати до 10 числа, 30% до 20  і 40% до кінця місяця. Питання з реструктуризацією старих боргів не вирішено, списанням пені і штрафів теж», - зазначає Микола Логвінов. 

При цьому, директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» резюмував, що сьогодні міста знаходяться в ситуації, коли з місцевих бюджетів потрібно виділяти величезні кошти, адже загальна заборгованість підприємств ТКЕ складає 55 млрд грн.

Натисніть для перегляду відео