44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

«Наша мета – оновлення потужностей підприємства», – Микола Логвінов про фініш проєкту Світового банку

«Наша мета – оновлення потужностей підприємства», – Микола Логвінов про фініш проєкту Світового банку

23 листопада керівництво ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» презентувало роботу однієї з найбільших у Миколаєві районних котелень, оновленої у рамках проєкту Світового банку. Серед гостей події – народний депутат України Олександр Пасічний, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, заступник Миколаївського міського голови Юрій Степанець, начальник відділу міжнародних програм розвитку ЖКГ Міністерства розвитку громад та територій України Олег Ангелов, голова правління АТ «Миколаївгаз» Тетяна Бузовська та інші.

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов розповів, що підприємство стало учасником Проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» у 2014 році, однак, активна фаза його реалізації розпочалася з 2017 року. На сьогодні Миколаїв став першим містом в Україні, де фінішують роботи в рамках реалізації Проєкту.

«Висловлюємо вдячність усім, хто підтримав та допоміг у реалізації Проєкту Світового банку, як на державному рівні, так і на місцевому – особливо Миколаївській міській раді в особі голови Олександра Сєнкевича», – сказав Микола Логвінов.

Загалом за менш ніж 5 років вдалося:

- Замінити ізоляцію на 25,4 кілометрів теплових мереж (Ø 100-500);

- Реконструювати та оновити близько 6 кілометрів тепломереж з застосуванням попередньоізольованих труб, що дозволило закрити 8 небезпечних вбудованих в багатоквартирні будинки котелень за адресами: вул. Терасна, 16, вул. Нікольська, 8, вул. Бузький Бульвар, 9, вул. Мостобудівників, 6, вул. Велика Морська, 3, 6, 13, 21;

- Збудувати та реконструювати 2 кілометри теплових мереж з наступним об’єднанням споживачів та закриттям малоефективної районної котельні на пл.Заводська, 1 («Океан»);

- Змонтувати 94 індивідуальних теплових пунктів та 6 центральних теплових пунктів для багатоквартирних будинків Корабельного району міста;

- Встановити 7 центральних теплових пунктів у Заводському районі м.Миколаїв;

- Реконструювати 5 районних котелень:

- вул. Спортивна, 1-к;
- пр. Героїв України, 72;
- вул. Біла, 71;
- вул. Самойловича, 42;
- вул. Новозаводська, 48-а.

Керівник Проєкту в м. Миколаєві Єгор Клецов зауважив, що на об’єктах, зокрема, замінено старі зношені газові котли на нові, встановлено газові пальники та автоматику на існуючих газових котлах, перетворювачі частоти на двигуни існуючих димососів і вентилятори подачі повітря, замінено мережеві насоси, встановлено сучасні системи водопідготовки, замінено трубопроводи, запірно-регулюючу арматуру і встановлено систему управління котельними з погодним регулюванням температури.

Зокрема, на котельні по вул. Самойловича, 42, яка забезпечує теплом жителів Корабельного району, замінено два котли КВГМ- 30 на нові газові водогрійні котли фірми "Viessmann" типу Vitomax D HW, тепловою потужністю 23,3 МВт, кожен з пальниками німецької фірми "Еlсо". Також, на даному об'єкті замінено пальники і автоматику для існуючого газового котла ПТВМ- 30 ст. №1, установлено перетворювачі частоти датської фірми "Danfoss" на двигуни існуючих димососів і вентилятора подання повітря для котла ПТВМ- 30 ст. №1, замінено мережеві насоси на німецькі фірми "Wilo" 355 кВт з частотними перетворювачами, установлено сучасну систему водопідготовки, замінено трубопроводи, запірно-регулюючу арматуру й установлено систему управління котельною з погодним регулюванням температури.

А на котельній по вул. Новозаводська, 48-а, де роботи фінішують також цьогоріч, замінено три парові котли ДЕ25-14 на три жаротрубні водогрійні котли Riello RTQ 10000T тепловою потужністю 10МВт кожен, з пальниками Riello RS 1300/EV BLU. Встановлено нові циркуляційні котлові насоси, гідравлічну стрілку, станції підживлення SiBoost Smart 2 Helix VE 1005, станції хімводопідготовки.

Ці заходи дозволять підвищити якість надання послуги з теплопостачання споживачам і значно економити енергоносії – природний газ, електроенергію і воду, а також знизять витрати на обслуговування котельних.

Александр Сенкевич Віталій Кім - голова Миколаївської ОДА Миколаївська міська рада Миколаївська обласна державна адміністрація Udheep Мінрегіон

101112131415161718