+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Про підприємство

Обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго»

Утворенню підприємства передувало обстеження системи теплопостачання ЖКГ Миколаєва наприкінці 1960-х рр. Результати були вкрай невтішні: 239 котелень забезпечували теплом усього 707 будівель, тобто на кожну з них припадало менш 3-х будинків. ККД котелень у середньому склав 50%, і назріла необхідність реорганізувати всю систему теплопостачання міста. Було ухвалено рішення на базі 44 котелень створити «Миколаївські об’єднанні котельні з тепловими мережами».

Підприємство створено 18 січня 1972 р. згідно з наказом Міністерства комунального господарства УРСР і Миколаївського міського управління житлово-комунального господарства. На момент створення дирекції котелень та теплових мереж, як тоді називалося підприємство, до його складу входили 44 котельні, в основному, вугільні. Поступово їх чисельність зросла до 55 одиниць.

У зв’язку зі зростанням об’єму робіт, відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 4 серпня 1966 р. за № 904-р та на підставі наказу Міністерства комунального господарства Української РСР від 17.02.1975 р. за № 63 підприємство «Миколаївські об’єднані котельні з тепловими мережами» Миколаївського облкомунгоспу було реорганізовано в обласне з назвою: «Миколаївське обласне підприємство теплових мереж «Миколаївоблтепломережа» Миколаївського облкомунгоспу.

11 вересня 1975 р. на баланс підприємства було передано 2 котельні ЖЕК № 2 міста Миколаєва та 8 котелень міста Очакова Очаківського управління будівлями міськкомунгозпу.

З метою концентрації виробництва, покращення обслуговування населення і згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР від 16.03.1981 р., а також на підставі наказу Міністерства житлово-комунального господарства Української РСР від 7 квітня 1982 р. за № 94 «Про створення, реорганізацію і ліквідацію підприємств і організацій», виконком Миколаївської обласної Ради народних депутатів рішенням від 17.07.1982 р. на базі о Миколаївського обласного підприємства теплових мереж «Миколаївоблтепломережа», як головного підприємства, було організовано «Обласне виробниче об’єднання теплових мереж «Миколаївтепломережа», включивши до складу об’єднання на правах виробничих одиниць підприємства теплових мереж «Первомайськтепломережа», «Вознесенськтепломережа», міжрайонне підприємство теплових мереж міста Снігурівки, до складу якого входили дільниці теплових мереж міста Новий Буг, міста Баштанка, смт. Березнегувате. В цьому ж році на баланс підприємства було прийнято котельні міста Нова Одеса.

З метою вдосконалення структури управління і виконання доручення Ради Міністрів Української РСР від 25 жовтня 1984 р.  № 12580/25, а також на підставі наказу Міністерства житлово-комунального господарства від 13.03.1985 р. № 68 «Про вдосконалення структури управління», виконком обласної Ради народних депутатів вирішив: «Обласне виробниче об’єднання теплових мереж «Миколаївтепломережа» перейменувати  в «Обласне виробниче об’єднання теплових мереж «Миколаївтеплокомуненерго» управління комунального господарства Миколаївського облвиконкому».

Рішенням Ради трудового колективу (протокол № 5 від 14 червня 1988 р.) було прийнято рішення щодо заснування організації орендаторів та, за підтримки Миколаївського обласного управління комунального господарства і Миколаївського облвиконкому, створено Орендне обласне виробниче об’єднання теплових мереж «Миколаївтеплокомуненерго» (свідоцтво держреєстрації від 26 січня 1993 р.  № 4269).

У зв’язку з достроковим розірванням договору оренди від 12 грудня 2000 р. між організацією орендаторів обласного виробничого об’єднання «Миколаївтеплокомуненерго» і регіональним відділенням Фонду держмайна України по Миколаївській області, відповідно до рішення обласної ради від 14 серпня 1997 р. за № 1 «Про делегування повноважень обласної Ради обласній державній адміністрації» розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації від 28 грудня 2000 р. № 938-р було створено на базі поверненого з орендного користування майна обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго», яке розпочало свою діяльність з 1 січня 2001 р.

Враховуючи незадовільний фінансовий стан КТП «Миколаївміськтеплоенерго» та непрофільний характер виробництва тепла для ЖКП-12, з метою гарантованого забезпечення потреб соціальної сфери в послугах теплопостачання та концентрації зусиль і засобів для виведення теплоенергетичного комплексу з кризового стану, відповідно до рішення Миколаївської міської Ради від 24 червня 2004 р. за № 21/5, частина майна (котельні, теплові мережі та інше обладнання), яке є власністю територіальних громад м. Миколаєва, передана в оренду ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

23 квітня 2009 р. XXVІІІ сесія п’ятого скликання Миколаївської обласної Ради ухвалила рішення № 11 про надання згоди на передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області цілісних майнових комплексів структурних підрозділів підприємства з балансу обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» до комунальної власності територіальних громад м. Первомайська та м. Вознесенська.

12 червня 2009 р. XXІX позачергова сесія п’ятого скликання Миколаївської обласної Ради ухвалила рішення № 4 про надання згоди на передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області цілісних майнових комплексів структурних підрозділів з балансу обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» до комунальної власності територіальних громад м. Новий Буг, м. Нова Одеса, смт. Березнегувате.

За час свого розвитку підприємство не тільки експлуатувало теплові об’єкти, але й займалось розвитком власної виробничої бази. Збудовано й укомплектовано технікою і відповідним обладнанням автотранспортний цех, цех централізованого ремонту, центральний склад. Отримано ліцензії та дозволи на виробництво спеціальних видів робіт: виготовлення котлоагрегатів, які отримали сертифікат якості, проведення пусконалагоджувальних робіт котлоагрегатів, очистка димовентканалів. На підприємстві акредитована електротехнічна лабораторія, служба хімводоочистки, група режимної наладки й інвентаризації викидів забруднюючих речовин. Діє служба метрології.

В теперішній час обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» – спеціалізоване підприємство, яке виконує комплекс робіт з теплопостачання в місті Миколаєві та місті Очакові. Форма власності – комунальна.

Структура ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» складається з 7 районів теплових мереж у Миколаєві, Очаківського району теплових мереж, цеху централізованого ремонту, цеху експлуатації та ремонту електроустаткування КВП і автотранспортного цеху, служби теплової інспекції та розподілу тепла, служби експлуатації та ремонту газового устаткування, служби експлуатації та ремонту засобів вимірювань, служби хімводопідготовки та захисту трубопроводів.

На балансі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» знаходяться: 123 котельні загальною  потужністю 628,747 Гкал/год, з яких працюють на твердому паливі 2 од. (0,965 Гкал/год) і на природному газі 121 од. (627,782 Гкал/год.); теплопунктів 70 од.; 209,507 км теплових мереж у двотрубному обчислювані, з них трубопроводів опалення 156,537 км в двотрубному обчисленні, трубопроводів гарячого водопостачання 43,047 км в однотрубному обчисленні, а також трубопроводи, якими транспортується теплоносій в ПАТ «Миколаївська ТЕЦ»: опалення 25,573 км в двотрубному обчисленні та гарячого водопостачання 11,747 км в однотрубному обчисленні.  Чисельність основного складу налічує 1172 працівників в опалювальний період і 734 в між опалювальний період.

Створення повноцінної технологічної і виробничої бази дозволило підприємству, починаючи з 2000 р., активно проводити політику розвитку потужностей за рахунок прийому на баланс відомчих комунальних об’єктів теплоенергетики, переводу котелень з твердого і рідкого палива на спалювання природного газу і сучасного альтернативного палива.

Водночас оптимізується схема теплопостачання за рахунок виводу з експлуатації нерентабельних котелень з приєднанням навантаження до більш ефективних теплових джерел.

Особлива увага приділяється впровадженню систем автоматизації та сучасного інженерного обладнання як одного з енергозберігаючих напрямків.

З цією метою проведені заходи:

- нашим підприємством у 1998 р. було розроблено проект модернізованого варіанту котла НІІСТУ-5, а в 2000 р. налагоджено випуск котлів НІІСТУ-5 мк з ККД брутто котла – 91%. Також виконується модернізація старих модифікацій котлів НІІСТУ-5 зі збільшенням ККД котла до 90% (з 1998 р. по теперішній час заміна морально застарілих котлів на нові високоефективні на підприємстві склала 190 котлів);

- замінено бойлери гарячого водопостачання на нові високоефективні пластинчасті теплообмінники «ALFA LAVAL»

у кількості 7 одиниць;

- змонтовано 15,0496 км. попередньоізольованих трубопроводів (з 2001р. по теперішній час);

- замінено насоси на високоефективні енергозберігаючі на 19 котельнях і ЦТП;

- на 24-х об’єктах підприємства встановлено перетворювачі частоти обертання двигунів;

- проведено диспетчеризацію на 22 об’єктах (ЦТП, ІТП, бойлерних та котельнях), пов’язаних з підкачкою холодної води в інтересах МКП «Миколаївводоканал».

Найбільш значним кроком у зниженні собівартості теплової енергії, що виробляється підприємством, необхідно відмітити: монтаж і введення в експлуатацію газопоршневих теплоелектростанцій когенераційного типу на базі двигунів-генераторів ДвГА-630 виробництва АТЗТ «Первомайськдизельмаш» на котельні підприємства по вул. Біла, 71, що дає змогу здешевлювати собівартість електричної енергії на виробництво тепла.

Конкурентоспроможність продукції підприємства. Підвищенню конкурентоспроможності підприємства на внутрішньому ринку сприяє реалізація наступних напрямків:

-   підвищення якості послуг теплопостачання;

- прийняття заходів зі скорочення обсягів витрат газу і електроенергії, що приводить до зниження собівартості тепла, і у кінцевому підсумку – до зниження тарифів;

- установлення приладів обліку газу, електроенергії і теплової енергії;

- відсутність перехресного субсидіювання між групами споживачів (населенням, бюджетними закладами, госпрозрахунковими установами).

На сьогодні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»  - це єдиний потужний комплекс, який надає послуги з централізованого опалення та підігріву води населенню, комунально-побутовим та іншим об’єктам, забезпечує стабільне функціонування й експлуатацію котелень, теплових пунктів і теплових мереж, проводить поточний та капітальний ремонти обладнання теплового господарства, розробляє проектно-кошторисну документацію на будівництво, реконструкцію об’єктів теплового господарства, виконує монтаж і ремонт теплотехнічного обладнання тощо. Протягом 2002 - 2013 рр. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» є одним з трьох найкращих теплоенергетичних підприємств в Україні за рейтингом міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» і нагороджувалось відповідними дипломами і грамотами.

Адреса підприємства: 54034, Україна, м. Миколаїв, вул. Миколаївська, 5-а. Тел.: 22-03-58 (сл., факс), 22-11-49 (сл.), 72-71-68 (сл.). E-mail: [email protected]