+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Друзі, з початком опалювального сезону у Миколаєві хочемо нагадати за що відповідає теплопостачальник

Друзі, з початком опалювального сезону у Миколаєві хочемо нагадати за що відповідає теплопостачальник, а за що балансоутримувач житлового будинку

Завдання теплопостачальника - подати теплоносій до житлового будинку, далі - відповідальність ЖЕКу, ОСББ, керуючої компанії.

Саме балансоутримувач несе відповідальність за прийняття та розподіл тепла всередині будинку.

Ба більше - упродовж міжсезоння ЖЕКи, ОСББ та керуючі компанії мали налагодити роботу внутрішньобудинкових систем опалення, провівши гідравлічні випробування, гідропневматичне промивання та усунувши вказані теплопостачальником зауваження, аби сезон 2023-2024 рр. пройшов без ускладнень.

▶️ Налагодження якісного опалення в квартирах споживачів, підключення, налагодження систем теплоспоживання - відповідальність балансоутримувача.

▪️Відповідно до «Порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання ГВ»:

виконавець - юридична або фізична особа - підприємець, уповноважена співвласниками на виконання робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води (усіх разом або окремо конкретної), управитель.

▪️Розмір плати виконавцю формується з урахуванням технічного обслуговування, тобто в тариф за квартплату також включене обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення.

▪️Згідно п.11 «Порядку..» Виконавець зобов’язаний протягом однієї доби з дня надходження повідомлення споживача про несправність та/або недоліки в роботі внутрішньобудинкових систем усунути такі порушення.

❗️Це стосується також відновлення роботи стояків опалення, видалення повітря з системи.

▶️ Відносно прогріву опалювальних приладів в квартирах споживачів.

▪️Відповідно до «Порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання ГВ»: точка приєднання внутрішньобудинкової системи теплопостачання багатоквартирного будинку до житлового приміщення - відгалуження від стояків у межах приміщення для вертикальної розводки, перша запірна арматура на відгалуженні від стояка за межами приміщення для горизонтальної розводки (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи).

‼️До речі, зверніть увагу: обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками). Тобто за стан та роботу опалювальних приладів відповідальність несе власник квартири, і саме він має підтримувати в справному стані арматуру на приладах.

▫️фото з відкритих джерел