44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Укладення /переукладення/ договорів

Доводимо до Вашого відома, що прикінцевими положеннями Закону «Про житлово-комунальні послуги» №2189 від 09.11.2017р. (далі за текстом – Закон №2189-VIII) передбачено, що співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу), а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

04.09.2019 р. набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 830 “Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії ”.

Відповідно до підпункту 2 частини першої статті 4 Закону №2189-VIII Кабінет Міністрів України затвердив такі типи договорів:

типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання);

типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;

типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;

типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії;

типовий договір з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання теплової енергії.

Просимо співвласників Вашого будинку обрати одну з моделей організації договірних відносин та письмово повідомити наше підприємство про обрану модель, надавши копію Протоколу рішення співвласників. Порядок оформлення Протоколу передбачено Законом України від 14.05.2015 р. № 417-VIII “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках ” (далі Закон № 417-VIII). 

Також нагадуємо, що 02.08.2017 р. набрав чинності Закон України від 22.06.2017 р. № 2119-VIII “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання ” (далі за текстом – Закон №2119) та 25.01.2019 р. набрав чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 р. № 315  “Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг ”(далі Методика 315).

Згідно Методики, оплата за послугу формується з 3-х складових:

          - обсяг спожитої теплової енергії на опалення житлового приміщення;

          - обсяг спожитої теплової енергії на опалення місць загального користування (далі - МЗК) - місця, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, крім допоміжних приміщень;

          - обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи опалення - втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньо будинкової системи опалення поза межами опалюваних приміщень, опалюваних МЗК та допоміжних приміщень, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів цієї системи, що надходить у приміщення з індивідуальним опаленням та приміщення, у якому комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається.

Також до плати виконавцю комунальної послуги вводяться такі складові, як:

          - плата за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;

          - внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку комунальних послуг з постачання теплової енергії.

В зв’язку з вищевикладеним, для можливості проведення нарахувань обсягу спожитої теплової енергії на опалення МЗК та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи опалення по  будівлях, у яких частина приміщень з індивідуальним опаленням, просимо співвласників уповноважити управителя або голову ОСББ надати окремим списком  інформацію по квартирах з індивідуальним опаленням у вигляді:

  1. № квартири;
  2. поверх, на якому значиться квартира;
  3. прізвище, ім'я та по-батькові власника квартири;
  4. загальна опалювальна площа квартири (без балконів та лоджій, де немає опалювальних приладів).

Якщо така інформація надавалася раніше, але відбулися зміни по квартирах з індивідуальним опаленням, просимо надати оновлену інформацію.

 

Також, згідно п.8 розділу I Методики 315:  У разі якщо одна будівля має два та більше вводи відповідної зовнішньої інженерної мережі, які оснащено вузлами комерційного обліку, розподіл здійснюється за сумою усіх вузлів комерційного обліку відповідної комунальної послуги у будівлі. За рішенням співвласників будівлі розподіл здійснюється для кожної окремої частини будівлі з вузлом комерційного обліку відповідної комунальної послуги. Тому, просимо Вас прийняти рішення та письмово повідомити ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо подальшого розподілу послуги з централізованого опалення у таких будівлях, надавши копію Протоколу рішення співвласників.

Хочемо зауважити, що згідно роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 08.02.2019р №7/10.1/2041-19 щодо нарахування плати за комунальні послуги відповідно до Методики вищезазначена Методика встановлює порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання.

Так, відповідно до вимог Закону № 2189-VIII на виконання яких розроблена та затверджена Методика 315, комунальними послугами є, зокрема послуги: з постачання теплової енергії, з постачання гарячої води, з централізованого водопостачання, з централізованого водовідведення. Відносини, що виникатимуть у процесі надання саме цих комунальних послуг споживачам регулюватимуться Законом №2189-VIII.

Таким чином, після укладання договорів про надання послуг з постачання теплової енергії має використовуватися зазначена Методика.

В даний час, в період після 01.05.2019р (за виключенням випадку коли співвласники багатоквартирного будинку приймуть рішення про модель договірних відносин у своєму багатоквартирному будинку та укладуть відповідний договір із виконавцем за вимогами нового Закону №2189-VIII, а також коли виконавці комунальних послуг після 01.05.2020р. укладуть індивідуальні договори згідно із частиною сьомою ст. 14 Закону №2189-VIII) залишаються чинними та продовжують діяти «старі» договори про надання комунальних послуг. Такі договори враховують положення Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 (далі Правила 630).

Наразі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» надає комунальні послуги та нараховує плату за них відповідно до вимог Закону України «Про житлово – комунальні послуги» № 1875-IV від 24.06.2004 р. та Правил 630.

 

Перелік документів, необхідних для укладання Договору

потрібно мати оригінали та копії  наступних документів:

  • документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України — паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, видане у зв'язку з втратою паспорта чи у зв'язку з прийняттям громадянства України; для іноземців — національний паспорт або документ що його замінює);
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (за наявності).

 

     Новим абонентам для переоформлення особового рахунку та  укладання Договору

потрібно мати оригінали та копії  наступних документів:

  • документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України — паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, видане у зв'язку з втратою паспорта чи у зв'язку з прийняттям громадянства України; для іноземців — національний паспорт або документ що його замінює);
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (за наявності);
  • копію технічного паспорту на квартиру ( приватний будинок);
  • документ, що підтверджує право власності на квартиру ( приватний будинок) або право користування квартирою ( приватним будинком), витяг;