+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Нарахування за опалення: у Миколаївоблтеплоенерго пояснили, що змінилось

На початку лютого мешканцям миколаївських багатоповерхівок надійшли квитанції про нарахування за послугу теплопостачання. Однак такі квитанції отримали і ті, чиї квартири обладнані індивідуальним опаленням. У комунальному підприємстві «Миколаївоблтеплоенерго» розʼяснили ситуацію з нарахуваннями.

Детальніше про це у сюжеті Телекомпанія МАРТ ▶️

Нещодавно мешканці миколаївських багатоповерхівок отримали квитанції про нарахування за послугу постачання теплової енергії за січень. Однак такі нарахування надійшли і тим, хто має автономне опалення. У комунальному підприємстві «Миколаївоблтеплоенерго» пояснили, що система теплопостачання будинку є спільною власністю всіх, хто має квартири в ньому.

"ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» здійснює комерційний облік споживання теплоенергії наданої для всього будинку, як єдиного майнового комплексу, а співвласники будинку оплачують таку теплову енергію, яка використовується на опалення всього будинку, як квартир і нежитлових приміщень, так і місць загального користування. В тому числі, оплачують таку теплову енергію і співвласники, що мають індивідуальне опалення, – пояснила начальниця служби збуту підприємства Валентина Карєва.

Обсяг теплової енергії, яка припадає саме на місця загального користування, розраховується відповідно до проєкту будинку, а також результатів енергоаудиту та ін. Однак не всі управителі або ОСББ надали підприємству необхідну технічну документацію.

"У разі відсутності у підприємства даних щодо площ місць загального користування та допоміжних приміщень, обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку, визначається спрощено, а саме частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку. Ця частка залежить від поверховості будинку: для 1-но та 5-ти поверхових будівель це 25 відсотків, від 6-ти до 10-ти поверховості будинку – це 20 відсотків, понад 10 поверхів – 15 відсотків", – додала Валентина Карєва.

Водночас нормативно-правові акти не передбачають звільнення громадян від обовʼязку сплати за теплову енергію, витрачену на опалення місць загального користування.

Здійснення розподілу теплової енергії відповідно до норм методики є виключно вимогою законодавства. Ніяк не забаганкою або ініціативою «Миколаївоблтеплоенерго».

https://www.youtube.com/watch?v=Y3jkhJdpq30...