+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

У лютому споживачі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» отримають квитанції з урахуванням розподілу теплової енергії на загальнобудинкові потреби

Система опалення будинку є спільною власністю всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку. Отже, комерційний облік споживання теплової енергії, наданої для всього будинку розглядається як єдиний майновий комплекс. А співвласники будинку оплачують теплову енергію, яка використовується для опалення всього будинку: як квартир і нежитлових приміщень, так і місць загального користування. У тому числі оплачують таку теплову енергію і співвласники, що мають встановлене індивідуальне опалення.

Зважаючи на це, починаючи з січня 2024 року, споживачам ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» нарахування здійснюватимуться з урахуванням розподілу теплової енергії на загальнобудинкові потреби.

Загальнобудинкові потреби на опалення - витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення.

Порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання встановлює Методика 315 «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 р. № 315 (далі Методика №315).

Як працює розподіл теплової енергії між споживачами

▪️Відповідно до п.3 Розділу І Методики №315: розподіл обсягів спожитих у будівлі/будинку комунальних послуг здійснюється між споживачами для житлових та нежитлових приміщень (в тому числі приміщень з індивідуальним опаленням, вбудованих, вбудовано-прибудованих або прибудованих приміщень, а також приміщень, які обладнані окремим входом.

Якщо у будинку відсутні квартири/приміщення з індивідуальним опаленням – обсяг теплової енергії на загальнобудинкові потреби окремо не визначається, а входить до загального обсягу спожитої теплової енергії і розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

▪️Відповідно до п.8 Розділу IV Методики №315: У разі відсутності у виконавця розподілу комунальних послуг даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, може бути визначений спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку:

- для 1-5 поверхової будівлі/будинку - 25 %;

- для 6-10 поверхової будівлі/будинку - 20 %;

- для будівлі/будинку вище 10 поверхів - 15 %;

- для будівель/будинків комбінованої поверховості - відсоток, визначений як середнє арифметичне значення вищевказаних відсотків в залежності від поверховості частин будівлі/будинку.

▪️Згідно п.9 Розділу IV Методики №315: Визначений розрахунково, спрощено або відповідно до проекту обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, повинен бути додатково скорегований із застосуванням коефіцієнту, що враховує площу приміщень з індивідуальним опаленням у будівлі/будинку.

▪️П.12 Розділу IV: Обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень будівлі/будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) пропорційно до загальних/опалюваних площ/об’ємів їх житлових/нежитлових приміщень.

  Детальніше ознайомитися з методикою нарахування та нормативно-правовими документами, якими регламентовано розподіл теплової енергії, можна за посиланнями:

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Tet)

Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, що затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018р. № 315 (зі мінами, внесеними згідно з наказами Міністерства розвитку громад та територій України № 358 від 28.12.2021р. та № 61 від 26.03.2022р.)

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#n15)