+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Чи можливий перерахунок за тепло через відсутність електроенергії

Чи можливий перерахунок за тепло через відсутність електроенергії

Миколаївці, отримуємо велику кількість викликів представників ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» для перевірки якості наданих послуг та вимог щодо проведення перерахунку за умов тимчасового призупинення подачі теплоносія через планові/аварійні відключення електроенергії. Відтак, роз’яснюємо усі нюанси, що можуть цікавити наших споживачів 

Якість наданої послуги з постачання теплової енергії нерозривно пов’язана з щоденними стабілізаційними/аварійними відключеннями електроенергії виробничих потужностей підприємства, викликаних обставинами непереборної сили (у нашому випадку – збройна агресія рф проти України). За час роботи котельні в періодах між відключеннями електроенергії, теплоносій не завжди встигає вийти на потрібні параметри, щоб забезпечити усіх споживачів якісною послугою теплопостачання, тож по окремих будинках спостерігається відхилення температури подачі теплоносія від затверджених температурних графіків у бік зменшення. І як результат - нижча за нормативну (+18?С) температура повітря в приміщеннях споживачів.

Наразі Законом України «Про житлово-комунальне господарство», «Правилами надання послуги з постачання теплової енергії», затвердженими постановою КМУ від 21.08.2019р. №830 (в редакції постанови КМУ від 08.09.2021р №1022) та «Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 22.11.2018р. за №315 не передбачено проведення перерахунку якщо мали місце перерви у виробництві теплової енергії з причин, що не залежать від постачальника послуги (відсутність електричної енергії, газу, води тощо), спричинені збройною агресією рф, та призводять до перебоїв у роботі виробничих потужностей виконавця послуг, що мають наслідком невідповідність якості послуг як у окремого споживача, так і в цілому по житловому будинку.

Враховуючи відсутність у чинних нормативних актах порядку дій щодо проведення перерахунків за комунальні послуги в період воєнного стану за умови аварійних ситуацій, впровадження віялових відключень електрики, а також відсутність споживачів, які виїхали з житлових помешкань, для попередження порушень прав споживачів щодо надання послуги та здійснення розрахунків, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернулось за роз’ясненнями до Міністерства розвитку громад та територій України.

«Відповідно до частини другої статті 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності», - зауважили у відповіді на запит ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Враховуючи вищенаведене, якщо планові та аварійні відключення електричної енергії (тобто внаслідок надзвичайних і невідворотних обставин), що фіксуються теплопостачальним підприємством або місцевим органом самоврядування, призводять до припинення циркуляції мережної води в опалювальних системах споживачів і це, в свою чергу, призводить до надання споживачам послуги з постачання теплової енергії не в повному обсязі або невідповідної якості, то виконавець комунальної послуги – теплопостачальне підприємство не може нести за це відповідальності.

Таким чином, питання щодо проведення перерахунку по зафіксованих випадках невідповідності температури у приміщеннях вимогам санітарних норм, що викликані перервами у роботі джерел теплової енергії, можливо буде розглянути тільки після внесення змін до вищезазначених нормативних актів або прийняття документу, що регулює механізм перерахунку (перерозподілу).

 Водночас за наявності приладу обліку теплової енергії нарахування здійснюються лише за фактично спожите тепло.

 Фахівці ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» в умовах, які нині склалися в сфері енергопостачання, роблять все можливе, аби кожен наш споживач був з теплом.

327186766-1208891400063982-7527152554167478721-n