44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Борг миколаївців перед ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» складає близько 95 мільйонів гривень: чим загрожує несплата

Борг миколаївців перед ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» складає близько 95 мільйонів гривень: чим загрожує несплата

Станом на серпень 2021 року споживачі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» заборгували підприємству за послугу з постачання теплової енергії близько 95 мільйонів гривень (це понад 16% від загальної кількості абонентів).

«Нашим підприємством постійно проводиться інформування абонентів щодо заборгованості за послуги теплопостачання та за відсутності можливості оплатити борг - пропонується укладання договору реструктуризації. Так цьогоріч в період з 1 січня по теперішній час укладено 149 договорів реструктуризації на загальну суму понад 642 тис. гривень», - повідомляють у відділі по роботі з заборгованістю ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

За 7 місяців 2021 року підприємством було проведено комплекс заходів, направлених на зниження заборгованості населення, а саме:

  • щоденне інформування населення стосовно заборгованості за контактними телефонами співробітниками відділу по роботі із заборгованістю, а також в автоматичному режимі спеціальним програмним комплексом;
  • за адресами боржників рознесено понад 135 тис. повідомлень про необхідність сплати боргу (досудових вимог);
  • направлено до суду понад 750 позовних заяв на суму 11 млн 850 тис. грн стосовно тих боржників, які ігнорували дзвінки та досудові вимоги ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»;
  • судовими органами винесено 383 рішень про стягнення заборгованості та вже стягнуто з боржників в порядку взаємодії з Державною виконавчою службою майже 3 млн грн.
  • заарештовано, проведено опис та вилучення 4-х автомобілів, які належали боржникам.

«Споживачам необхідно пам’ятати, що ігнорування повідомлень та несплата суми заборгованості, змушує ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звертатись до суду щодо боржників, але вже з урахуванням додаткових нарахувань (інфляції та 3 % річних) та судових витрат, що значно збільшує розмір заборгованості та подальших негативних наслідків, а самеблокування усіх рахунків (пенсій, зарплат, соц.виплат та ін.), опису арешту та подальшої примусової реалізації майна, тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за кордон», - наголошують у відділі по роботі з заборгованістю ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Крім того, інформуємо, що віднедавна, відповідно до змін у чинному законодавстві, почала працювати система автоматичного арешту коштів та списання суми заборгованості Державною виконавчою службою з рахунків боржників, відкритих у будь-яких з 62 банківських установах України.

Возможно, это изображение (текст)