44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов у студії Українське Радіо Миколаїв детально розповів про підготовку до нового опалювального сезону, реалізацію проєкту Світового банку, тарифи на тепло та ризики для стабільної роботи підприємства.

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов у студії Українське Радіо Миколаїв детально розповів про підготовку до нового опалювального сезону, реалізацію проєкту Світового банку, тарифи на тепло та ризики для стабільної роботи підприємства.

  •  Технічно ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» готове до опалювального сезону на 90%. Наразі триває реконструкція двох котелень за проєктом Світового банку: на вул. Самойловича, 42 та на вул. Новозаводській, 48. Решта котелень фактично готові, ведуться завершальні роботи на тепломережах та поточні ремонти. До середини жовтня підприємство буде повністю готовим.
  •  За проєктом Світового банку підприємством оновлено понад 25 км теплових мереж, встановлено понад сотню індивідуальних та центральних теплових пунктів, реконструйовано 3 великі районні котельні – ПГУ, 72, Спортивна, 1К, Біла, 71. Завершуються роботи на котельних по вул. Самойловича, 42 та вул. Новозаводській, 48. У результаті проведених робіт загальна економія газу очікується на рівні до 30%. Модернізація котельних включає заміну котлоагрегатів, обладнання хімводопідготовки, газових пальників, автоматики тощо.
  •  Економічно обґрунтований тариф – це тариф, що покриває усі витрати підприємства. На сьогодні економічно обґрунтований тариф, враховуючи вартість енергоносіїв, складає вже понад 2600 - 2650 грн/Гкал. При цьому, ціна на електроенергію за останній місяць зросла на 53%. Тариф, який на сьогодні підприємство застосовує – 1482,5 грн/Гкал. Тариф, який був економічно обґрунтованим в минулому опалювальному сезоні і затверджений НКРЕКП, але так і не застосований – 1999 грн/Гкал. Підприємство працює за збитковим тарифом. Це те, що стосується населення. Щодо бюджетних організацій – при ціні газу майже 25 тис. грн за 1000 куб. м тариф має становити 6000 грн/Гкал. Це в 3 рази більше, ніж в минулому опалювальному сезоні.
  •  Улітку законодавчо відповідальність за різницю в тарифах перекладено на місцеві органи влади. Це надзвичайно велике навантаження, що потребує зваженого врегулювання на державному рівні.
  •  Ціна за розподіл природного зросла в 4 рази, при цьому, тариф залишився незмінним. Звідси й заборгованість перед АТ «Миколаївгаз». Наразі єдиним варіантом, щоб закрити заборгованість в 54 млн грн є виділення фінансової допомоги міста.
  •  Заборгованість містян підприємству на сьогодні складає близько 89 млн грн. При цьому, за минулий опалювальний сезон борг мають майже 12 тис. абонентів, і це приблизно 14 млн грн. Решта – борги минулих років. Підприємство дякує сумлінним платникам!

Микола Логвінов у студії Українське Радіо Миколаїв