+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов в ефірі телеканалу «Ніс-ТВ» розповів про роботу підприємства.

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов в ефірі телеканалу «Ніс-ТВ» розповів про роботу підприємства, старт опалювального сезону, тарифи, реалізацію проєкту Світового банку та майбутні плани.

  • На сьогодні у роботі 92 котельні підприємства, які подають тепло споживачам на соцсферу та житловий фонд. Запуск котелень не був проблемним, було декілька поривів на теплових мережах, які пов’язані з тим, що трубопроводи потребують заміни через фізичну зношеність та перевищення терміну їх експлуатації. Роботи було оперативно виконано, а теплоносій подано.
  • Підписання Меморандуму, за яким тарифи на тепло в Україні залишилися на рівні минулого року, передбачає компенсацію різниці в тарифах з місцевих бюджетів, а це чимале навантаження на них. Цьогоріч така компенсація для підприємства складе 182 мільйони гривень. До того ж, обіцяного розблокування рахунків до цього часу не відбулося, через борги за газ, які виникли внаслідок застосування економічно необґрунтованих тарифів у минулих роках, підприємство досі функціонує з заблокованими рахунками. Мобільно оперувати фінансовими ресурсами підприємство ще не може.
  • Ліміти на газ, які розраховані за середніми показниками останніх трьох років, не враховують реальної потреби для населення та соцсфери. Прорахунки «згори» НАК «Нафтогаз України» призводять до нестачі лімітів.
  • Усі події в теплостачальній сфері звелися до того, що на багатьох підприємствах зараз відбуваються перевірки. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» - не виняток. 26 жовтня на підприємстві почалася перевірка Держаудитслужбою. Мета – аудит фінансової діяльності підприємства. Перевірка потім перетворилася на ревізію: тарифи та проєкт Світового банку. Однак, якщо відшкодування різниці в тарифах та аудит пов’язані між собою, і терміни його закінчення будуть відтерміновані – ми ризикуємо залишитися без компенсації різниці, і далі заключати реструктуризацію боргу з НАК «Нафотогаз України», що тягне за собою чергові збитки для підприємства. Більшість теплопостачальників вважають, що задача аудиту – максимальне урізання різниці в тарифах.
  • Тариф для населення у цьому опалювальному сезоні – 1999 грн/Гкал. Це тариф, прийнятий НКРЕКП минулого року, і застосований з появою необхідної нормативної бази. При цьому економічно обґрунтований тариф зараз складає 2625 грн/Гкал.
  • 30 мільйонів гривень, виділених депутатами Миколаївської міської ради, спрямовано на погашення боргу перед АТ «Миколаївгаз», аби опалювальний сезон було розпочато вчасно, адже без погашення боргу працівники останнього відмовлялися подавати енергоносій.
  • До кінця року ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» потрібно близько 40 мільйонів гривень. Ця сума є складовою коштів, зазначених у фінансовому плані минулоріч. 30 мільйонів ми отримали, 20 мільйонів потрібно, щоб закрити платіж по проєкту Світового банку, ще 20 мільйонів, аби закрити борги по податкам. Чи будуть виділені ці кошти залежить від депутатів, проте, я впевнений, що міська влада розуміє усю проблематику.
  • Сфера теплоенергетики потребує стратегічного і зваженого розвитку. Реконструкція котелень, встановлення ІТП, і вже потім заміна вікон/дверей, утеплення приміщень – все це в комплексі дасть результат і призведе до економії. Вже зараз встановлені ІТП в Корабельному районі дозволяють економити до 30% ресурсів, а комплексне завершення усього вищезазначеного дало б економію до 40%. При цьому, варто дослідити питання доцільності переведення окремих будинків на індивідуальне опалення – про це йде мова не один рік, ряд будинків є сенс перевести на дахові котельні, квартальні тощо. Тоді можна говорити про енергоефективність.
  • У разі віялових відключень електроенергії у Миколаєві, як в решті міст України, можуть виникнути проблеми із теплопостачанням. Іншими словами, великі котельні, які забезпечують теплом великі житлові масиви, не зможуть працювати. Резервних джерел живлення, аби запускати великі районні котельні у підприємства немає. І це питання стосується всього міста.
  • В опалювальному сезоні 2021-2022 рр. жителям двох величезних мікрорайонів тепло постачатимуть реконструйовані котельні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». На районних котельних по вул. Новозаводська, 48-а та вул. Самойловича, 42 до старту опалювального сезону 2021-2022 рр. фактично завершилися роботи з реконструкції в рамках реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який фінансується за рахунок позик, наданих Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Фондом чистих технологій (ФЧТ). Позичальник - Міністерство фінансів України. Так Миколаїв став першим містом в Україні, де фінішують роботи в рамках реалізації проєкту Світового банку.
  • Підприємство не збирається зупинятися у впровадженні нових програм та реконструкцій котельних. Це актуально і потрібно для міста. Оновлення устаткування є потрібним. І об’єктів, які цього потребують понад три десятки. Зараз ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» досліджує різні програми для участі.

Деталі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=byoxUcUT4-s

Стежте за нашими новинами у Теlegram: https://t.me/Mykolaivoblteploenerho та Instagram: https://www.instagram.com/mykolaivoblteploenerho/

255821909-1325293244556167-5857689267883755661-n