44 25 78 - Приймальня

+380957617399, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

ТКЕ вимагають від Уряду до кінця року компенсувати різницю в тарифах на тепло для забезпечення розрахунків за природний газ

ТКЕ вимагають від Уряду до кінця року компенсувати різницю в тарифах на тепло для забезпечення розрахунків за природний газ

Замість компенсації нанесених збитків через штучне стримування росту тарифів на тепло у минулі опалювальні сезони держава ініціювала масштабні перевірки підприємств теплокомуненерго (ТКЕ).

Незважаючи на стрімке здорожчання газу, який є основним паливом для виробництва теплової енергії, тарифи на послугу з її постачання в опалювальному сезоні 2021/2022 зростати не будуть. Таке компромісне рішення внаслідок тривалих перемовин було зафіксоване Меморандумом про взаєморозуміння, укладеним 30 вересня цього року між Урядом та органами місцевого самоврядування (ОМС). Аналогічний Меморандум Уряд уклав з Асоціацією міст України 9 лютого 2021 року, однак низка домовленостей не виконана й досі.

Натомість з початком нового опалювального сезону підприємства ТКЕ зіштовхнулися з тривалими перевірками державними контролюючими органами.

Підприємства ТКЕ України занепокоєні ситуацією, що склалася, та вбачають в цьому небажання держави компенсувати різницю в тарифах на теплову енергію, що виникла у період 2016 – 2021 рр., всупереч Закону України від 14.07.2021 р. №1639 та двом цьогорічним Меморандумам про взаєморозуміння, укладеним між Урядом, Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові.

Обидва Меморандуми передбачають сприяння з боку Уряду оперативному визначенню суми різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла у тепловиків за останні п’ять років, та її компенсацію. Наразі жодне з підприємств теплокомуненерго компенсації не отримало. Однак за розпорядженням Міністерства фінансів України отримали наймасштабнішу за час роботи галузі перевірку фінансово-господарської діяльності з боку контролюючих органів. З початком опалювального сезону на підприємствах ТКЕ розгорнулися перевірки Держаудитслужби України. Терміни перевірок перевищують 3 місяці.

Наприклад, на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» державні аудитори завітали з перевіркою 26 жовтня, в розпал розгортання опалювального сезону. Мету зазначили як «перевірка достовірності визначення заборгованості з різниці в тарифах на виробництво, транспортування та постачання теплоенергії, а також послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання». Програму аудиту, як того вимагає затверджений Урядом порядок проведення фінансового аудиту, не надали. Нові перевіряючі не беруть до уваги результати своїх попередників. Хоча в 2020-му році Держаудитслужба вже перевіряла це підприємство. А за останні 10 місяців 2021 року його перевіряли ще 10 разів — різні контролюючі органи загалом провели на підприємстві більше трьох місяців.

У зверненні підприємства до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» зазначає, що підприємство надає аудиторам усю запитувану інформацію та сприяє їх роботі, однак враховуючи завантаженість персоналу, складну епідеміологічну ситуацію, критичну ситуацію на ринку газу та початок опалювального сезону, це суттєво порушує і практично унеможливлює нормальний режим роботи підприємства.

Аналогічна ситуація на інших підприємствах ТКЕ, яким держава повинна компенсувати різницю в тарифах.

«Найбільше занепокоєння підприємств ТКЕ викликають терміни перевірок. Якщо вони не завершаться в листопаді (а згідно з графіками державних аудиторів, перевірки триватимуть до кінця року), державний бюджет не компенсує у 2021 році тепловикам жодної гривні різниці в тарифах. Більше того, у держбюджеті на 2021 р. кошти на компенсацію різниці в тарифах не були передбачені. Тому Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за поданням Уряду має розглянути в терміновому порядку внесення відповідних змін до державного бюджету України на 2021 р., а Уряд — профінансувати до кінця поточного року визначену обласними спеціальними комісіями різницю в тарифах підприємствам ТКЕ відповідно до обох підписаних Меморандумів», — зазначив Арсентій Блащук, Президент МА «Укртеплокомуненерго».

258308749-1329105700841588-308506985497571463-n