+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Утримання систем осмосу дороговартісне: з початку року «Миколаївоблтеплоенерго» видало містянам 35 мільйонів літрів очищеної води

З січня до травня 2023 року в умовах відсутності питного водопостачання у Миколаєві, спричиненого навмисним руйнуванням рф водогону, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», облаштувавши точки видачі безкоштовної очищеної води на базі підприємства, забезпечило отримання миколаївцями понад 35 тис. куб. м. якісної очищеної води для побутових потреб. Проте, обслуговування, утримання та ремонт систем зворотного осмосу очищення води підприємству не компенсується, наразі все здійснюється за власний рахунок. При цьому собівартість 1 л води складає приблизно 50 коп.

Про це повідомив директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов у ході брифінгу у четвер, 1 червня.

Як пояснив керівник підприємства, наразі «Миколаївоблтеплоенерго» забезпечує належну роботу 79 точок видачі безкоштовної очищеної води по всьому місту, тим самим покриваючи потреби населення у якісній воді.

«На сьогодні підприємством облаштовано понад чотири десятки свердловин технічної води та встановлено 79 установок з очистки на основі технології зворотного осмосу. Їхня загальна потужність складає 150 куб. м. на годину. Тобто на безоплатній основі щодня близько 200 000 містян (з розрахунку 10 л в одні руки) абсолютно забезпечені водою», - зауважив Микола Логвінов.

Обслуговуванням точок видачі наразі повністю займається підприємство, різнопланові витрати на ремонт та утримання не компенсуються.

«За підрахунками ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» собівартість 1 л води сягає 50 коп. Це включає вартість постачання та розподілу електроенергії, витрати на заробітну плату, ЄСВ 22 %, матеріали для обслуговування та ремонту (мембрани, фільтри, катриджи), амортизаційні відрахування, паливо (заправка автотранспорту), і найголовніше – плату за водопостачання та водовідведення. Тобто наше підприємство компенсує водоканалу їхню роботу, натомість ми не маємо жодних відшкодувань», - зазначив директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Микола Логвінов пояснив, що незалежно від того працює станція на свердловині чи на водопроводі, за водовідведення та каналізацію підприємство все одно сплачує, адже так влаштована робота систем зворотного осмосу, і це витрати лише «Миколаївоблтеплоенерго». Навіть, у випадку встановлення систем зворотного осмосу на об'єктах ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" та навчальних закладах - витрати на обслуговування, оплата електроенергії, водопостачання та водовідведення лягають на підприємство.

Водночас керівник "Миколаївоблтеплоенерго" відзначив, що підприємство відповідально ставиться до якості води, що видається населенню, відтак за його власною ініціативою щотижнево проводиться забір з кожної точки, що працює для населення, для подальшого лабораторного дослідження на жорсткість, вміст солей, рН, сульфати, хлориди, залізо, магній, хлор, нітрати і т.д., аби мешканці отримували якісну воду.

Прийняття програми «Доступна вода» дозволить ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" покрити витрати на обслуговування точок видачі очищеної води, щоб у цей непростий воєнний час кожен мешканець Миколаєва й надалі мав доступ до очищеної води, а ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" змогло покрити власні збитки на обслуговування точок та отримати необхідні оборотні активи для виплати заробітної плати та сплати поточних зобов'язань перед іншими підприємствами, що виникають у зв'язку з роботою станцій зворотного осмосу.

Зауважимо, що 69 систем очищення води було надано ОКП «Миколаїволтеплоенерго» благодійними організаціями - українськими та міжнародними (компанії «Ecosoft», «Wise Water», «Water Mission», «Oxfarm», «Acted», «Нове життя», благодійна організація «Razom for Ukraine», фонд «Пліч-о-пліч», об’єднання «Ukrainians in the Carolinas», Посольство Данії в Україні, данські компанії, представництво ПРООН в Україні та ін.), 10 систем було закуплено Миколаївською міською радою.